Чому комп’ютер сам вимикається?

чому комп'ютер сам вимикаєтьсяНерідко користувачі ПК скаржаться , що комп’ютер сам по собі вимикається . Як правило , таке трапляється під час використання ресурсоємних додатків , ігор. Давайте розглянемо причини , які призводять до самовільного вимикання комп’ютера , і практичні поради щодо його ремонту при несправності такого роду.

У принципі існує небагато причин , що провокують самостійне вимкнення комп’ютера. Зупинимося на головних із них докладніше .

Вимикання комп’ютера може відбуватися через перегрів відеокарти або процесора.

Щоб встановити , що ж саме перегрівається – відеокарта або процесор , вам необхідно визначити їх температуру. Тільки не треба бігти за градусником і намагатися засунути його в системний блок! Цю процедуру можна зробити за допомогою таких спеціальних програм , як Aida64 або Everest. Знайдіть там розділ « датчики ». Подивіться показання датчика температури графічного ядра і датчика температури процесора. Для різних моделей процесорів і відеокарт значення допустимої температури , як правило , сильно різняться. В основному варто хвилюватися , якщо температура перевищує 70 ? С.

Непрямою ознакою того , яка саме частина комп’ютера перегрівається , може послужити завдання , в момент виконання якого відбувається вимикання (а точніше перезавантаження) комп’ютера.

комп'ютер сам вимикається через радіатор або кулер, який забився пилом

Коли проблеми виникають при іграх , то , швидше за все , перегрівається відеокарта , а якщо при завданнях , істотно навантажують процесор (наприклад , архівування ) , то можна припустити , що відбувається перегрівання процесора.

Процесор може перегріватися з таких причин :

  1. недостатня ефективність системи охолодження вашого процесора;
  2. радіатор або кулер забився пилом , яка заважає відводити тепло від процесора ;
  3. недостатня кількість термопасти між процесором і встановленим на нього радіатором (або вона повністю вигоріла) .

Аналогічні причини викликають перегрів відеокарти.

Комп’ютер вимикається сам через блок живлення

Іноді блок живлення може просто не справлятися з великим навантаженням. Така проблема часто виникає у людей , які прорахувалися під час складання нового комп’ютера і купили блок живлення з недостатньою для нормальної роботи потужністю . Необдумана покупка нової відеокарти , іншого вінчестера або процесора також може послужити причиною подібного явища перевантаження. Комп’ютер в цьому випадку починає споживати більше , але старий блок живлення не здатний впоратися з даним навантаженням .

Як вирішити цю проблему? Можна відключити невживані компоненти ( наприклад, такі як CD привід , флоппі – диск та інші) , але краще всього придбати новий блок живлення , що володіє достатнім запасом потужності.

Причина виключення комп’ютера – здуття конденсаторів на материнській платі

Щоб діагностувати цю несправність самостійно , необхідно уважно оглянути материнську плату. Для цього відкрийте корпус комп’ютера , відшукайте конденсатори ( маленькі барила , розташовані перпендикулярно до плати ) і переконайтеся , що вони в нормальному стані , тобто не ” здулися ». Конденсатори є ланкою в ланцюзі живлення , таким чином , комп’ютер може через них самостійно вимикатися (але при малих навантаженнях його робота може тривати , незважаючи на « роздуті » конденсатори) .

здуття конденсаторів на материнській платі
Оптимальне рішення цієї проблеми – заміна материнської плати . Купуючи нову материнську плату , зверніть увагу , щоб до неї підійшли ваші робочі комплектуючі: оперативна пам’ять , процесор , відеокарта , т.д. Ще одним варіантом виправлення ситуації може бути заміна конденсаторів . У такому випадку старі , неробочі конденсатори слід випаяти , а замість них встановити нові .

Тепер ви знаєте , чому комп’ютер сам вимикається і як впоратися з його « капризами ». Але якщо ви все ж не впевнені у своїх технічних здібностях , то краще не затівайте ремонт комп’ютера самостійно , а зверніться до професіоналів.


  1. Скажіть будь-ласка перевозив компютер з одного місця в інше. До цього часу працював норм. Зараз включається і зразу виключається. Яка причина може бути?

Залишити відповідь

Ім’я *
Email *