Що таке анорексія?

Якщо ви зустріли знайому, яка дуже схудла за останній час, але при цьому запевняє, що ще не досить витончена, в голову приходить це тривожне слово «анорексія».

Хворі на анорексію

Хворі на анорексію готові майже повністю відмовитися від їжі

Цим терміном позначають ненормальну харчову поведінку, яка виражається у завищеній оцінці власної ваги й бажанні майже повністю відмовитися від їжі.

Симптоми і ознаки анорексії

90 % хворих анорексією – молоді дівчата 12 – 25-річного віку. Ознаки і прояви, а також лікування цього захворювання залежать багато в чому від стадії його розвитку. На першій, дисморфоманічній стадії у пацієнтів починають з’являтися думки про свою неповноцінність через уявну надмірну вагу, яку вони, як правило, приховують від своїх знайомих. Навколишні можуть помітити підвищену дратівливість, постійне почуття образи і необґрунтованого гніву.
Саме тому на цьому етапі важливо розпізнати перші тривожні симптоми хвороби і запобігти її подальший розвиток.

Анорексія хвороба молоді

Анорексію часто хворіють молоді люди

На другій стадії, аноректичній, поставити діагноз не складно, так як явні ознаки захворювання помітні навіть не фахівцям. Серед них:

– прогресуюча втрата ваги,

– зменшення кількості їжі,

– запаморочення, хронічна втома,

– підвищена чутливість до холоду,

– порушення сну.

Неправильні стереотипи

Неправильні стереотипи виховуються з дитинства

В останній, кахектичній стадії починаються незворотні процеси, і симптоми набувають більш загрозливого характеру.

Через нестачу поживних речовин, вітамінів і мінералів починають страждати всі органи, тканини і фізіологічні процеси в організмі.

– Волосся стоншуються і випадають.

– Порушується або припиняється менструальний цикл у дівчат.

– Колір обличчя стає блідим.

– З’являються порушення серцевого ритму.

– Знижується артеріальний тиск і температура тіла.

Схуднення, щоб бути схожими на кумирів

Дівчинки часто худнуть, щоб бути схожими на своїх кумирів

Види анорексії

– очисна. Полягає в насильницькому позбавленні від з’їденої їжі (викликання блювання, прийом проносних засобів або застосування очисних клізм).

– обмежувальна. Характеризується скороченням до мінімуму кількості вживаної їжі.

Наслідки анорексії

Анорексія може призвести до летального результату

Причини анорексії

– Нервова анорексія. Фобія зовнішньої непривабливості через наявність уявної зайвої ваги, нав’язливе бажання схуднути будь-якими способами.

– Психічна анорексія. Супроводжує психічні розлади, що викликають втрату почуття голоду, – шизофренії, параної, важкі депресії, а також при вживанні психотропних препаратів або алкоголю.

– Симптоматична анорексія. Проявляється в якості основного симптому серйозного захворювання організму.

Лікування анорексії

Хвороба на запущених стадіях лікується тільки в умовах стаціонару, під контролем профільних фахівців, психотерапевтів і дієтологів. Легкі форми, не загрожують життю, можуть піддаватися індивідуальній психотерапевтичній корекції, із застосуванням методів нетрадиційної медицини, використанням спеціальної дієти. Особливо важливого значення набуває залучення сім’ї і близьких хворого, зацікавлених у його лікуванні.

Лікування анорексії

Лікувати анорексію потрібно під наглядом лікаря

Анорексія і булімія

Вітчизняні психіатри вважають нервові види анорексії і булімії єдиним захворюванням, оскільки у деяких хворих нервова булімія є одним з етапів нервової анорексії.

Анорексія і булімія

Причини виникнення анорексії і булімії схожі

Наслідки анорексії

Неприємні наслідки цієї підступної хвороби ми вже розглянули в тому розмаїтті симптоматики патологій, які виявляються на її пізніх стадіях. Як це не сумно, при спробах самостійного лікування і при відмові звернення до лікарів, самим страшним результатом цієї недуги є летальний результат.

Більше того, відсоток смертності від анорексії найвищий серед інших психічних розладів.
Можливо, усвідомлення цього грізного факту і буде тим спонукальним мотивом, який змусить хворого зробити перший крок назустріч до зцілення.

Бажаємо вам здоров’я.


Залишити відповідь

Ім’я *
Email *