Що таке наливна підлога?

Наливна підлога – міцна, ідеально рівна, зовні схожа на лінолеум, тактильно ? на керамічну плитку. Покриття з полімерної суміші наноситься наливом, вирівнює поверхню, без швів і зазорів.

наливні підлоги

Наливні підлоги можуть стати прикрасою вашого будинку

Які види наливних підлог бувають?

В асортименті будівельних магазинів – наливні підлоги глянцеві, матові, з декоративним малюнком з 3-Д ефектом. Оригінальна картинка на підлозі урізноманітнює ремонт у спальні, на кухні, у ванній.

Як проявить себе покриття в експлуатації – залежить від складу. Виділяють чотири головні компоненти, що визначають особливості укладання наливної підлоги. Також комбінуються різні варіанти сумішей.

Епоксидні . Завдяки різноманітності часто використовуються в житлових приміщеннях. Переваги: зносостійкість, довговічність, стійкість до впливу хімікатів. Застосовуються в лабораторіях, лікарнях, де важлива гігієнічність. Безліч варіантів виконання роблять наливні підлоги привабливими для застосування в житлових кімнатах, високі експлуатаційні якості – в заводських приміщеннях. Основа, яка потребує захисту заливається сумішшю, яка сама вирівнюється, товщина наливного шару не перевищує 5 мм. Ефективно захищає металеві, дерев’яні, плиточні поверхні.

епоксидна наливна підлога

Епоксидна наливна підлога доречна в квартирі і в кафе

Метилметакрилаті. Тверднуть за 2 – 3 години, при укладанні вимагають швидкості. Стійкі до хімікатів, температурних перепадів, високої вологості, ультрафіолету. Тому укладаються на промислових об’єктах, навіть під відкритим небом. Гнучкість, твердість регулюються, поліпшуються спеціальними добавками.

метилметакрилаті підлоги

Метилметакрилаті підлоги підійдуть для складу

Поліуретанові. Витримують перепади температур, високу вологість, тому використовуються на складах, в магазинах, в басейнах, ванних кімнатах, кухнях. Підлоги удароміцні, не бояться механічних навантажень. При висиханні не переносять вологу, її надлишок призводить до пузирів.

поліуретанові підлоги

Поліуретанові підлоги відрізняє висока зносостійкість

Цементно-акрилові. Цемент у складі підвищує міцність, підлоги підходять для промислових приміщень, торгових центрів. З матовою поверхнею, не ковзають. Переносять спеку, холод, використовуються на відкритих майданчиках, стадіонах.

цементно-акрилові покриття

Цементно-акрилові покриття – альтернатива бетонних підлог

Особливості наливних підлог

Переваги:

 • привабливо виглядають, монолітні;
 • стійкі до ударів, пошкоджень, стирання, вологості, хімікатів;
 • прості у догляді, гігієнічні;
 • виготовлені з пожежобезпечних матеріалів.
наливні підлоги з 3D-ефектом

Наливні підлоги з 3D-ефектом дуже реалістичні

Недоліки:

 • мало дизайнерських рішень;
 • важко замінити в разі морального зносу;
 • важко піддаються реставрації (це вам не ремонт паркету, коли можна вийняти плашки і усунути дефекти);
 • потрібне ретельне вирівнювання поверхні;
 • необхідність суворого дотримання технології укладання.

Чим наливна підлога краще інших покриттів?

В квартирах, будинках часто використовувані покриття – лінолеум, плитка, ламінат. Плюси-мінуси є скрізь, вибрати найкращу підлогу допоможе уважний аналіз властивостей покриттів.

 1. Максимальний термін служби лінолеуму 20 років, наливної підлоги – 40. Лінолеум легко зняти для заміни, але якісно влаштоване наливне покриття немає необхідності змінювати.
 2. Красивий, сучасний ламінат служить ще менше – близько 12 років. Він псується від вологи, тому не підходить для кухні, ванної.
 3. Кераміка міцна, вологостійка, як і наливна підлога. Але плитка має шви, де розмножуються грибки, бактерії, забивається бруд.

Основні етапи створення наливної підлоги

1. Підготовити основу. Вибоїни залити цементом, нерівності збити долотом. Ретельно очистити від сміття.
2. Нанести два шари грунтовки для зчеплення матеріалів.
3. Базове полімерне покриття наносити рівно, без бульбашок.
4. Дизайн: фарбування, малюнок вручну, наклейка зображення.
5. Заливка фінішного складу з уважним вирівнюванням.
6. Покриття поверхні лаком.

встановлення наливної підлоги

Встановлення наливної підлоги краще довірити професіоналам

Бажаємо вам легкого ремонту.


Залишити відповідь

Ім’я *
Email *