Як цуценя привчити до туалету

як привчити цуценя до туалетуУ вашому будинку з’явилося миле привітне створення з відданими і ласкавими очима – цуценя. Але з його приходом у ваше життя з’явилися і додаткові турботи і проблеми. І головна з них – необхідність привчити свого нового дружка до туалету . Але робити це потрібно грамотно і з розумом . Тикаючи беззахисного цуценя мордочкою в зроблену ним калюжу – ви можете тільки зіпсувати його і погіршити ситуацію. Хочете дізнатися , як цуценя привчити до туалету ? Тоді вам знадобляться наші поради !

Привчання до певного місця в квартирі

Якщо ви принесли в дім зовсім маленького цуценя – то вам доведеться змиритися з тим фактом , що якийсь час його туалет перебуватиме у вас квартирі. До того ж породистих собак до здійснення повного курсу щеплень просто не можна виводити за межі квартири , щоб вони не підхопили інфекцію.

Як же бути в цьому випадку? Визначте у вашому будинку місце , куди цуценя може зробити свої справи. Наприклад , це буде передпокій . Застеліть деяку ділянку підлоги газетами в кілька рядів. Папір чи газета не важливо , він може бути і глянсовим. Поступово площу « туалету » зменшуйте , прибираючи зайві газети. Навіть коли ваш щеня вже повністю буде привчений до вулиці, варто залишити одну газетку на випадок непередбачених обставин. Наприклад , папір стане в нагоді , якщо ви не встигнете прийти додому до покладеного для вигулу цуценя моменту .

привчання цуценя до певного місця

Успіху вдається домогтися далеко не відразу. Спочатку собака може ігнорувати вказівки господаря повністю або наполовину. А іншу половину своїх справ справляти на килимах , доріжках та інших речах. Щоб цього уникнути , потрібно уважно стежити за пробудженням цуценя – і відразу нести його в належне місце .

Як привчити цуценя до вулиці?

Час іде , цуценя росте – і ось його вже можна привчати до вигулу на вулиці. У приватному будинку організувати цей процес набагато простіше , ніж у квартирі . Тільки побачили що ваш вихованець прокинувся – виставляйте його на вулицю. Зустрічаються і такі ситуації , коли собачка , весело попустув на свіжому повітрі , повертається в будинок і робить свої справи. Цуценя привчити до туалету не складно , важливо бути просто уважним. Часто песика тягне на «свої справи» після активної гри. Тому , як тільки ви побачили що цуценя присів – ведіть в туалет.

Будьте максимально терплячі ! Якщо ви помітили калюжу через деякий час після її появи – карати марно. Щеня все одно не зрозуміє. Якщо ви застали його за самим процесом – не бийте ! Знадобиться лише грізне « Фу! ». Жорстоким злісним зверненням маленьку собаку можна зіпсувати в самому ранньому віці. Якщо щеня зробе “свої справи” в призначеному місці – похваліть його і погладьте .

Як же організувати собачий туалет , якщо ви мешкаєте в квартирі? Будьте морально готові до 3-4 вигулів в день , оскільки цуценята далеко не такі терплячі , як дорослі собаки. Маленьких цуценят найкраще виводити навіть 5-6 разів. Таким чином , ви просто позбавите його необхідності справляти нужду в квартирі , і він звикне до того , що робити «це » потрібно і можна тільки на вулиці.

Час привчання собаки до туалету у різних порід неоднаково. До того ж , багато залежить і від віку цуценя. Тримісячний пес набагато швидше усвідомлює , що ж від нього хоче господар , ніж місячний .

Якщо щеня так і не привчився до туалету у вуличних умовах і продовжує справляти нужду в приміщенні – в цьому винні тільки ви самі. Недбайливі господарі , яким лінь або дуже ніколи вчасно виводити собаку самі провокують її негативну поведінку .

Так що , беручи цуценя в будинок , усвідомте відповідальність і будьте готові до додаткових клопотів і обов’язків, що принесе у ваш будинок поява маленької тварини. Нагородою за терпіння стане новий відданий друг , готовий у будь-яку хвилину кинутися на захист свого доброго і терплячого господаря.


  1. Цуценята-вони ті ж діти, вимагають величезної уваги і турботи. А привчати до туалету однаково складно і тих і інших. Спасибі за цікаву і корисну статтю!

Залишити відповідь

Ім’я *
Email *