Як прасувати штори з різних матеріалів: поради господиням

Штори надають інтер’єру унікальність, комфорт і затишок, а також захищають приміщення від яскравого світла. Як і будь-яка річ, вони потребують періодичного догляду, наприклад прасування. Як здійснюється цей процес, і що робити, якщо гардини дуже великих розмірів?

Загальні правила

Прасування після прання – це обов’язкова процедура практично для будь-яких штор. Існують деякі базові правила, що стосуються теплової обробки виробів з тканини. Наприклад, починати роботу з праскою бажано на вологих шторах. Особливо це актуально для щільної тканини, яка погано розгладжується в сухому стані.

Максимальна температура прасування вибирається відповідно до виду тканини. Важливо розуміти, що вона не повинна досягати температури її плавлення. Зазвичай цю інформацію вказує виробник на етикетці, що пришита з виворітного боку. Якщо немає ярлика – акуратно проведіть злегка нагрітою підошвою приладу на непомітній ділянці на гардині. Якщо складки розгладилися, сміливо продовжуйте процедуру.

Органза і делікатні тканини прасуються тільки через махровий або бавовняний рушник, картон. Газети і кольорові матерії використовувати не рекомендується, оскільки існує ризик забруднення та фарбування штор. Місця прострочки і шви обробляйте з лицьової сторони через подвійний шар марлі. По можливості вимикайте функцію відпарювання. Гардинам із щільного текстилю це не зашкодить, а тонкі штори і тюль можуть піти «хвилями».

При роботі з довгими виробами починайте з верхньої частини гардини. Так з’явиться можливість підвісити на карниз ту частину виробу, яка вже пропрасована. Можете для зручності використовувати круглу палицю, звичайну дошку або будь-який інший предмет на висоті 1-1,5 м. Пройдіться по нижній ділянці полотна і акуратно намотайте на палицю. Далі приступайте до прасуванні решти поверхні, поступово підмотуючи тканину. По закінченні процедури просто дістаньте жердину з мотка і розмотайте штору.

Поради по прасуванню різних матеріалів

Сьогодні у продажу є гардини з різноманітних матеріалів – це і важкий але м’який оксамит, і легка прозора органза. Кожен вид тканини вимагає особливого підходу.

Льон і бавовна. Це натуральні тканини, що допускають вплив високої температури. Режим прасування зазвичай повністю відповідає маркуванню на прасці. Якщо штори занадто м’яті, використовуйте відпарювач або вологу марлю, складену в один шар поверх гардини.

Оксамит. Вельми примхливий у догляді. Після закінчення прання накрийте штори рушником або тканиною, яка добре вбирає вологу, і акуратно відіжміть. Постарайтеся не сильно м’яти матеріал, щоб на ньому не утворювалися складки. Оксамит, на відміну від бавовни і льону, необхідно повністю висушити. Потім покладіть під гардину товсту махрову тканину і починайте процедуру прасування. Рухайтеся вздовж напрямку ворсу і не натискаючи на праску. Функцію відпарювання краще не включати.

Віскоза і поліестер. Ці матеріали більш делікатні у питаннях температурної обробки. Прасування здійснюється праскою, нагрітою до 150 °C, і тільки з виворітного боку. На лицьову частину виробів з поліестеру краще не впливати, навіть з допомогою ручних відпарювачів та парогенераторів.

Органза і шифон. Прозорі фіранки потребують дуже дбайливого догляду. Щоб не пошкодити цей матеріал, одразу після прання повісьте його на карниз. Акуратно розгладьте руками всі складки. Зазвичай цього достатньо, щоб виріб вирівнявся. Якщо десь залишаться заломи, з ними успішно впорається парогенератор і праска. В останньому випадку виставляйте мінімальну температуру нагрівання підошви. Потім слідуйте такому алгоритму: покладіть висохлу штору на дошку, накрийте марлею або тонким папером і пропрасуйте. Обов’язково відключіть функцію відпарювання.

Штори з поліестеру можна гладити тільки з виворітного боку.

Тафта і шовк. Гладити ці примхливі тканини можна тільки при низьких температурах і з виворітного боку. Змочувати матеріал не бажано, інакше з’являться плями і розводи.

Гардини, прикрашені вишивкою. Перед тим, як почати прасування слід обприскати тканину водою. Далі приступайте до обробки внутрішньої сторони. Намагайтеся не натискати підошвою праски на декоративні елементи, щоб зберегти їх рельєф.

Штори з підкладкою. Ці вироби мають дві лицьові сторони. Для надання охайного вигляду кожну сторону необхідно прасувати два рази. При цьому температурний режим може відрізнятися (в залежності від типу оброблюваної тканини).

Прасуємо штори у висячому положенні

Довгі і важкі штори з щільних тканин можна прасувати, не знімаючи з карниза. Для цього використовується спеціальний парогенератор або ручний відпарювач. Основна перевага такого методу в тому, що одночасно проводиться очищення від забруднень і антисептична обробка. Недолік – впливати гарячим пором можна не на всі види тканин.

Дана процедура багато в чому схожа з прасуванням. Насамперед уважно вивчіть рекомендації виробника по догляду за шторами. Якщо такий вплив допускається, залийте в парогенератор воду і виберіть мінімально можливу температуру. Після нагріву приладу приступайте до роботи. Прасування бажано здійснювати у напрямку зверху вниз. При русі намагайтеся злегка натягувати матеріал.

Це основні правила по прасуванню штор на дому. Очевидно, що з сучасними побутовими приладами і правильним підходом можна привести в порядок будь-які текстильні вироби. Головне – уважно вивчити ярлик з умовними позначеннями і дотримуватися наведених рекомендацій. Якщо ви боїтеся зіпсувати гардини, краще довірити їх професіоналам.


Залишити відповідь

Ім’я *
Email *