Як правильно прасувати сорочку з довгим рукавом

Сорочка – примхливий предмет гардеробу, до якого етикет особливо суворий. Вона повинна бути без єдиної складочки, особливо в зоні рукавів. Тому прасування сорочок може стати справжнім випробуванням для господині. Але якщо знати, як гладити сорочку з довгим рукавом, в якій послідовності і при якій температурі праски, то все стане набагато легше. Як впоратися з прасуванням сорочки?

Загальні рекомендації

Щоб легко погладити сорочку з коротким або довгим рукавом, потрібно попередньо правильно її випрати. Деякі пральні машини оснащені режимом «легке прасування». Але аналогічні умови можна створити, якщо віджимати сорочку на мінімальних обертах і сушити на плічках – так тканина сама прийме потрібну форму.

Приступайте до прасуванню до того, як тканина повністю просохне. Якщо ж вона пересушена, змочіть виріб за допомогою пульверизатора. Сорочки з віскози зволожувати не можна, як і обробляти парою, так можна отримати водяні розводи. Інші тканини допустимо відпарювати. Але якщо вони світлих тонів, то потрібно стежити, щоб вода в прасці була досить чистою і не залишала плям. Темні тканини прасуйте з вивороту, щоб уникнути блискучих смуг. Світлі можна обробляти з лицьового боку.

Завжди дотримуйтесь теплового режиму, рекомендованого виробником виробу. Інакше можете зіпсувати делікатний предмет одягу.

Режими для різних тканин

Перед тим як прасувати сорочку, потрібно правильно виставити температуру на прасці. Всю необхідну інформацію можна знайти на ярлику, який зазвичай пришивають з виворітного боку коміра. Якщо ви знаєте тип тканини, то зможете підібрати оптимальну температуру самі:

  • бавовну гладять при 150 °С з відпарюванням, жату бавовну не зволожують, а прасують при температурі 110 °С;
  • тканину з добавками поліестеру гладять на 110 °С;
  • віскозу і поліестер викладають на прасувальну дошку, коли тканина ще не висохла, температура підошви праски повинна бути до 120 °С;
  • чистий льон прасують праскою, розпеченою до 210-230 °С, а льон з додаванням бавовни – на 200 °С з максимальним відпарюванням;
  • шовк та синтетика витримують температуру до 110-120 °С.

Сорочки з синтетичних тканин не вимагають ретельного прасування. Після прання достатньо їх розправити і вивісити на плічках, не віджимаючи.

Послідовність прасування

Секрет ідеальної сорочки полягає в правильній послідовності прасування деталей. Виріб пропрасовують, починаючи з дрібних деталей і закінчуючи великими.

Спочатку розправте і прогладьте комір і простір під ним – з виворітного і потім з лицьового боку. Потім складіть комір і прогладьте по згину.

Слідом обробіть праскою манжети: розправте їх, гарненько відпрасуйте край і планку, при необхідності – прилеглі до манжету складки рукава. Цю деталь теж прасуйте з лицьового і виворітного боку.

Тепер приступаємо до великих деталей, починаючи з рукавів. У кожної господині є свій спосіб як прасувати сорочку з довгим рукавом. Одні роблять це на підрукавнику, який додається до прасувальної дошки, інші – на подушці-валику, треті взагалі не використовують пристосувань. В останньому випадку рукав гладять в трьох положеннях. Спочатку розправте його так, щоб шов йшов по краю, а планки манжета розташовувалися зверху, і пропрасуйте. Потім переверніть рукав і це ж проробіть із зворотного боку. Третій етап – розгорнути рукав так, щоб шов був знизу по центру, а планки манжети – з краю і прибрати праскою стрілку, якщо вона утворилася під час прасування. Аналогічні операції виконайте і з іншим рукавом

Наступний етап – кокетка (верхня частина сорочки, що біля спинки). Розташуйте її на вузькій частині дошки і пропрасуйте, не зачіпаючи тканину рукавів.

Тепер приступаємо до нижньої частини сорочки. Відпарьте боковину з гудзиками, ретельно пропрасовуючи простір між фурнітурою, спинку і протилежну боковину. Намагайтеся не заходити праскою на рукава, щоб не утворилися нові складки.

Якщо потримати пропрасовану сорочку на плічках, вона ще більше розправиться. Тепер одяг готовий до використання.

Надають сорочці презентабельний вигляд не дизайнерський крій і не дорогі тканини, а грамотний догляд за нею. Потрібно лише знати, при якій температурі і в якій послідовності гладити сорочку, а також на які деталі звернути особливу увагу. І тоді ви завжди будете виглядати бездоганно.

 


Залишити відповідь

Ім’я *
Email *