Як правильно прасувати тюль з різних матеріалів

Тюль – ідеальне рішення для оформлення віконних прорізів. Він пропускає достатньо світла в кімнату і робить обстановку комфортною і затишною. Але такий вид декору вимагає особливого догляду, дотримання деяких правил під час прання та відбілювання. Ще більше сумнівів викликає процес прасування, адже важливо повернути виробу презентабельний вигляд, не зіпсувавши його при цьому. Допомогти в цьому допоможе дотримання простих рекомендацій.

Загальні рекомендації

Щоб після прасування тюль виглядав немов новий, дотримуйтесь простих порад:

  • Визначте, з якого матеріалу виготовлений тюль, оскільки органза, синтетика і бавовна вимагають різного догляду.
  • Використовуйте мінімальний температурний режим праски (до 120 °C), щоб уникнути пошкодження тканини (появи хвиль). Перед роботою перевірьте поверхню приладу, щоб на ньому не було нагару або інших забруднень.
  • Не використовуйте пульверизатор, інакше краплі води можуть залишити некрасиві сліди і плями на тканині.
  • Щоб уникнути пошкодження тканини, прасуйте тюль через вологу марлю чи інший матеріал.
  • Прасування тюлю проводиться тільки з виворітного боку.
  • Виріб з натурального матеріалу можна не прасувати, а вологим розвісити на карниз. Під своєю вагою волокна повністю розправляться.

Бавовна

Фіранки з бавовни не вимагають особливого підходу до прасування. Щоб вони повністю розгладилися, повісьте їх ще вологими на карниз. Вони поступово висохнуть під впливом теплого повітря в квартирі, і нічим не будуть відрізнятися від щойно придбаного нового і випрасованого комплекту.

Якщо немає можливості відразу повісити тюль на звичне місце, його потрібно пропрасувати, щоб уникнути заломів та пом’ятості. Для цього встановіть праску на мінімальну температуру, накрийте виворітну сторону виробу марлею і акуратними рухами випрасуйте його.

Капрон

Тюль з капрону, як і з іншого синтетичного матеріалу, виглядає оригінально і дуже багато, але його прасування для багатьох господинь представляється досить важким. Щоб виріб зберіг первозданний вигляд і цілісність, дотримуйтеся простих рекомендації. Прасуйте тюль одразу після прання, поки він ще вологий, встановивши праску на мінімальну температуру. Не забувайте використовувати марлю чи вологу тканину, щоб уникнути пошкодження матеріалу.

Органза

Щоб зберегти красу тюлю з органзи, важливо правильно його прасувати. Робити це варто одразу після прання, після повного висихання тканини. Прасування вологої органзи призведе до її деформації і втрати презентабельного вигляду.

Встановіть мінімальний температурний режим на прасці, перевірте підошву приладу, щоб переконатися в її чистоті і відсутності пошкоджень. Розкладіть тюль на прасувальній дошці, а поверх покладіть шовковий папір – це допоможе уникнути ушкодження тканини. Під час прасування не використовуйте пару, щоб запобігти появі небажаних хвиль.

Зберегти красу тюлю допоможе правильний догляд, який включає і прасування виробу. Виконуючи прості рекомендації (правильна температура праски, ступінь вологості виробу), ви повернете фіранкам первозданний вигляд, збережете їх цілісність і зробите будинок затишним.


Залишити відповідь

Ім’я *
Email *