Як вибрати домашню тварину для дитини?

вибрати домашню тварину для дитиниКожна дитина одного разу вимовляє слова , які  призводять батьків до тихої паніки. Ось ці: « Мама , я хочу домашню тварину ! ». Рішення завести вдома тваринку виявляється неймовірно складним для багатьох батьків ! Ще б пак – не можна , щоб тварина була агресивною , але добре б , щоб дитина з ним грала. Миле – але яке не потребує надто багато хазяйської уваги. Нескладну в догляді – але не викликало алергії! Так яка ж домашня тварина для дитини підійде найкраще?

Собака

Про собаку мріють дуже багато дітей . Тварина ця грайлива , товариська , розумна , Її без перебільшень можна назвати другом!

А який виховний ефект може дати собака в якості домашньої тварини для дитини ?

  1. По-перше , собака привчить дитину до дисципліни і відповідальності , тому що мовчати і терпіти , якщо не вивести її погуляти або погодувати , вона не стане !
  2. По-друге , вона дасть урок відданості і дружби , адже собаки яскравіше інших тварин демонструють безмежну любов до господаря.

Однак утримання собаки передбачає і складності для батьків.

Як би не клялася дитина все робити самостійно , робити завжди і все вона не зможе.

домашня тварина для дитини

Взяти ті ж прогулянки – якщо ти не хочеш , щоб твоя дитина ходила десь після настання темряви без дорослих , в осінньо -зимовий період доведеться вигулювати песика разом. Та й вранці , коли школяр повинен оперативно зібратися , поснідати і втекти на уроки , йому явно не до собаки!

Велика собака багато їсть , її обов’язково потрібно дресирувати , щоб вона не стала агресивною. Крім того , залишається купання , чищення зубів …

Загалом , на собаку потрібно погоджуватися тоді , коли чітко усвідомлюєш , що основний догляд ляже на батьківські плечі .

А , можливо , краще почекати з появою у дитини ціеї домашньої тварини до 13-14 років , коли підліток дійсно зможе за нею доглядати сам .

Кішка

Кошеня теж становить предмет мрій багатьох дітлахів – його можна брати на руки , він грайливий і товариський.

Та й батькам менше клопоту – не треба вигулювати , менше складнощів з годівлею (про те , як доглядати і виховувати кошеня ми вже розповідали ) .

А які ще причини можна знайти для того , щоб порекомендувати цю домашню тварину для дитини ?

Кішка розумна і самостійна. Її любов і повагу потрібно завойовувати , і, на відміну від собаки , « живою іграшкою » вона не буде! Тому кішка вчить дитину бути терплячим , стримувати свій гнів.

У той же час це контактна тварина , яку можна гладити , брати на руки , слухати заспокійливе муркотіння … Адже для дитини це важливо – щоб пухнастого друга можна було безбоязно чіпати !

До того ж , кішка дійсно вміє розуміти емоції і самопочуття людини (у тому числі і дитини) , своїм муркотінням і дотиками повертаючи умиротворення , знімаючи біль , поганий настрій …

Однак у деяких дітей буває алергія на котячу шерсть. Щоб з’ясувати це заздалегідь , просто сходіть з дитиною в гості до кого-небудь , у кого живе кіт , і якщо все в порядку – можете сміливо заводити власного !

Тхір

Ми вже писали про те , що утримувати тхора можна як у клітці або вольєрі , так і просто в квартирі.

Тхір веде дуже рухливий спосіб життя , йому треба , щоб з ним багато грали , тому він може стати чудовою домашньою твариною для дитини!

Так , у тхора гострі зубки. Але не більш гострі , ніж у кішки або собаки , і при правильному зверненні тхір абсолютно не агресивний і не небезпечний для дитини!

Він розумний , піддається нескладній дресурі і вихованню , догляд за ним теж не надто обтяжливий.

Однак це поки що досить екзотичний звір , в зоомагазині його навряд чи придбаєш , і коштують маленькі тхори приблизно стільки ж , скільки породисті щенята .

Хом’ячок , морська свинка , шиншила та інші гризуни

Живуть в клітці , не вимагають великих витрат , відносно прості в утриманні. Тому багато батьків , почувши від дитини « хочу домашню тварину ! » , Направляють його інтерес саме в бік невеликих кімнатних гризунів.

Однак гризун не замінить кішку або собаку ! Він не такий розумний , так що поняття « пухнастий друг» тут недоречно.

Хоча необхідність доглядати за вихованцем дисциплінує дитину , привчає його про когось піклуватися …

Не варто заводити дрібних гризунів для дітей до 8-9 років – маленька дитина навряд чи зможе акуратно брати тварину в руки, не придавлюючи і не гублячи її , а це може виявитися для гризуна смертельним !

А ще не варто ставити клітку з хом’ячком , шиншиллой або кроликом в дитячу кімнату – оскільки ці тварини переважно нічні , то вночі вони будуть активно шарудіти , скребти і заважати спати господарям !

Акваріум або тераріум

Маленька дитина в якості домашніх тварин рибок не сприймає. Вони знаходяться за склом , не видають жодних звуків , максимальна ознака їхнього розуму – рух слідом за пальцем , з ними не можна пограти …

Те ж стосується і мешканців тераріуму ( черепашок , ящірок , тритонів і т.д.) – вони не можуть дати малюкові ілюзії спілкування!

Зате в 9-12 років у дитини може прокинутися «науковий» інтерес до утримання акваріума (про це ви теж можете почитати на нашому сайті). Він буде зачитуватися книжками про рибок , захоплено стежити за тим , як повзе равлик , як риб’яча зграя збирається на годівлю …

Підтримайте свого юного натураліста – захоплення це не надто дороге і не надто клопітке для батьків!

Папужки , канарки та інші птахи

Птах – також неконтактна домашня тварина.

Для дитини це важливо , тому не треба думати , що малюк , якій марить мрією отримати до дня народженія кошеня , неодмінно зрадіє папужці !

Варто пам’ятати , що птахів рекомендують заводити попарно – самотність погано на них впливає , може призвести до хвороб і навіть до загибелі !

Ще одне застереження – у світлий час доби пташка буде неодмінно щебетати і видавати різні звуки , так що ставити клітку з нею в кімнату до дитини , де вона спить і робить уроки , не варто.

Але , звичайно, рішення про те, яка домашня тварина для дитини підійде найкраще , не може бути єдиним для всіх дітей і батьків!

Варто брати до уваги характер дитини , його темперамент , схильності … Наприклад , дитина – флегматик із захопленням буде спостерігати за життям крихітних джунгарских хом’ячків в клітці , а непосиді – холерикові потрібене грайливе щеня !


Залишити відповідь

Ім’я *
Email *