Чому коти не люблять купатися?

як купати котаПопри твердження , що коти не люблять купатися за велінням господаря , вони – чудові плавці , веслярі і баттерфляйщікі . Якщо вам коли-небудь доводилося спостерігати реакцію кота , якого закинули на річкову або морську водну гладь , то ви напевно бачили , що кіт зовсім не йде каменем на дно , а вміло по -собачому пливе вперед до рідного берега .

Тим більше , коти дуже охайні , так що , незважаючи на їх нелюбов до води , вони не є бруднулями . До того ж ці пухнасті створення обожнюють струмені води,за якими охоче спостерігають, вмочуючи в них лапу і підсовуючи мордочку , щоб освіжитися .

Кіт не контактер . Коти не люблять купатися не через страх води , просто кішка в даному випадку виступає не контактером , а спостерігачем . Тварина може годинами спостерігати за чиїмись водними процедурами , за дзюрчанням води з-під крана , але безпосереднім учасником процесу не стане. Тільки рідкісні , схрещені породи , виведені людиною , люблять поплавати , та й то в цілях видобутку їжі – наприклад , як це робить кіт – риболов або віверровий кіт. Щоб влаштувати йому повноцінне і максимально довге життя в неволі , господар повинен наблизити його умови проживання до природних . Тому у ванну або спеціальний басейн він повинен набирати достатньо води і запускати туди рибку , раків , щоб вихованець , в свою чергу , влаштував справжнє водне полювання , заодно і розім’явся, пропливши пару метрів туди і назад.

Чому коти не люблять купатися

І сіамські коти не проти поплавати , але варто зауважити – саме поплавати , а не купатися. Факт про сіамських котів – плавців ще був відомий за часів королів , коли принцеси тримали цю породу кішок при дворі , а ті вальяжно плавали в басейні.

Кіт не любить ароматичні добавки при купанні. Тут доречно поставити питання не чому тварина не любить купатися , а чому людина нав’язує йому цей символічний ритуал очищення ? Адже кішки прекрасно миються самі , вилизуючи свою шерсть , і без всяких засобів для миття , типу гелів і шампунів . Це для людини парфумерні добавки мають виключно приємний аромат , а для кота навпаки. Деякі вихованці мають витримку , тому терпляче чекають закінчення миття , змирившись з цим , пройшовши вже не раз через подібне . Інші ж представники , не бажаючи терпіти примхи господаря , вириваються , виють не своїм голосом , шиплять , гарчать і ховаються , передчуваючи прийдешнє купання .

Кот боїться не води , а майбутніх неприємностей. Коли кота поливають водою , то котячі сенсорні рецептори отримують своєрідний удар , який служить сигналом до втечі. І взагалі у них в природі склалося так , що подібна процедура призводить до переохолодження шкіри , адже мокра шерсть для пухнастих створінь – не дуже приємне явище . Тому собака може сохнути навіть на ходу і досить швидко , а кішка – зазвичай довго , сидячи і тремтячи . Шерсть кішки – це теплоізолятор , тому в спеку їм не жарко , а в мороз – не холодно. Вода порушує природну повітряну подушку , що утворюється між волосками котячого хутра , що захищає тіло кішки від перегріву і переохолодження.

Тому якщо добровільно кіт не йде купатися , то не варто його примушувати , принаймні , часто. Ще деякі любителі кішок рекомендують привчати пухнастих вихованців купатися з маленького віку , тоді надалі це не стане для них проблемою.


Залишити відповідь

Ім’я *
Email *