Хто такий перфекціоніст?

Перфекціоністи (від фр. perfection – досконалість) – це люди, які прагнуть до досконалості, по життю вони йдуть з вірою в те, що найкращий результат досяжний.

Перфекціонізм

Перфекціонізм може стати проблемою

Позитивні риси перфекціоністів

Основною позитивною рисою будь-якого перфекціоніста є націленість на ідеальний результат. Що б не сталося, він намагається жити далі, добиватися поставленої мети.

на ринку Маракеша

На ринку Маракеша працює перфекціоніст

Перфекціоністи – відповідальні працівники, здатні виконувати великий обсяг роботи. Вони ставлять високі цілі і докладають величезні зусилля, щоб їх досягти. Коли ж все зроблено, вони піднімають планку ще вище, прагнучи наблизитися до абсолютної досконалості.

ідеальне компактне укладання

Так укласти колоди можуть перфекціоністи і дизайнери

Негативні риси перфекцинистов

Насправді перфекціонізм має дисфункціональну природу, ідучи рука об руку з хронічним дискомфортом, пов’язаним з невдоволенням собою і навколишнім світом. Такі люди, питаючи багато з себе, пред’являють до оточуючих не менш жорсткі вимоги.

Ще одним супутником працелюбних та відповідальних перфекціоністів є хронічна втома. Прагнучи отримати кращий результат, вони собі просто не дають відпочивати.

Перфекціоністи не терплять невдачі. Вони можуть гостро реагувати на стрес, бувають песимістичними, схильними до жорстокості і суїциду.

Як спростити життя перфекціоністу: поради психолога

Чи можна позбутися від негативних рис перфекціонізму? Виявляється, можна, психологи розробили таку методику.

1. Треба скласти список не тільки своїх достоїнств, але і недоліків.
2. Необхідно розвинути в собі якесь раціональне начало.

3. Слід чимось замінити невгамовну самокритику і навчитися адекватно реагувати на критику.
4. Приступаючи до будь-якої роботи, треба поставити чіткі рамки, коли вона повинна бути виконана.
5. Навчитися філософськи ставитися до своїх помилок. Якщо б не траплялися невдачі в житті, то не було б і зростання. Саме помилки допомагають людині ставати краще.

ідеально пострижений газон

Навіть постригти газон можна ідеально

Як вести себе з перфекціоністом?

1. З перфекціоністом дуже важко спілкуватися, тому що вони висувають завищені вимоги до себе і інших. Близькі повинні постаратися навчити його сприймати світ таким, яким він є.

2. Через те що перфекціоністи дуже самокритичні, їх треба частіше хвалити. Їм слід вказувати на їх досягнення, підняти настрій при невдачах.

3. Продумати відпочинок, допомогти людині відволіктися і розслабитися. Агітувати за здоровий спосіб життя і повноцінний сон.

4. Рекомендуємо набратися терпіння і не звертати уваги, коли перефекционист почне до чогось чіплятися. І тоді характер такої людини почне змінюватися в кращу сторону.


Залишити відповідь

Ім’я *
Email *