Як вибрати лінолеум?

Лінолеум – недороге підлогове покриття, просте в монтажі і не вимагає особливого догляду. Сучасні виробники пропонують великий вибір: покриття, які імітують натуральне дерево, камінь, з етнічними або рослинними орнаментами, з абстрактними принтами.

види лінолеуму

Візерунок, колір і фактура лінолеуму можуть бути різними

Переваги лінолеуму: зносостійкість, відмінна теплоізоляція, шумоізоляція, економічність. Покриття широко використовують в будинках, квартирах та в громадських закладах. Широкий асортимент ускладнює вибір. Спробуємо розібратися, який же лінолеум підійде для створення гарної підлоги.

Які види лінолеуму бувають?

Існує кілька класифікацій лінолеуму. В залежності від сировини виготовлення покриття класифікується так:

– Натуральний лінолеум. При його виготовленні використовуються виключно природні матеріали: на джутову основу наносять соснові смоли, лляне масло, кору коркового дуба і мінеральні добавки. Такі компоненти забезпечують продукції високу міцність і максимальну теплоізоляцію. Екологічно чистий натуральний матеріал не вигорає на сонці, володіє бактерицидними властивостями, з часом практично не змінює колір і структуру. Недоліки – висока ціна і гомогенна структура, що обмежує вибір колірного виконання і малюнка.

натуральний лінолеум

Натуральний лінолеум – дороге, але довговічне покриття

– ПВХ-лінолеум. Екологічно безпечний матеріал виробляється на теплоізоляційній тканинній або нетканій основі і володіє вираженими діелектричними властивостями. Великий вибір кольорів, візерунків, нескладна технологія укладання і прийнятна вартість пояснюють його популярність. Мінуси – чутливість до перепадів температур і нестійкість до жирів, лугів і хімічних розчинників.

лінолеум під дерево

Лінолеум за кольором і фактурою схожий на натуральне дерево

– Алкідний (гліфталевий) лінолеум виготовляють способом нанесення на текстильну основу алкідної смоли. Відрізняється високими тепло – і звукоізоляційними властивостями. Мінуси: крихкість і складність укладання, схильність матеріалу до появи тріщин або зламів. Перед укладанням алкідний лінолеум треба витримати в теплому приміщенні, щоб уникнути деформації: зменшення в довжину і збільшення в ширину.

монтаж лінолеуму

З монтажем лінолеуму впорається навіть новачок

Вибираємо лінолеум по класу міцності

Вибір виду лінолеуму залежить від кількості проживаючих людей і призначення кімнат:

  • для кімнат відпочинку призначені 23-31 класи;
  • для обробки підлоги в загальних приміщеннях – 31-32 класи;
  • для приміщень з підвищеним навантаженням – 33 клас і вище.

У приватному будинку навантаження на поверхню більш високе, ніж у квартирі. Тому лінолеум для дому повинен бути більш міцним, а, значить, вище класом, ніж для квартири:

Поради з вибору лінолеуму

Якими основними критеріями треба керуватися при виборі лінолеуму:

– Спочатку необхідно виділити дитячу кімнату окремо з числа житлових приміщень. У ній треба постелити паркет або укласти лінолеум з високоекологічних натуральних матеріалів, який володіє бактерицидними властивостями. В інших кімнатах можна використовувати лінолеум із ПВХ, алкідний, релін і коллоксиліновий.

лінолеум для дитячої

Натуральний лінолеум добре підходить для дитячої

– Вологостійкість покриття. У виробничих приміщеннях, де вологість повітря вище, ніж в інших кімнатах, краще використовувати ПВХ або коллоксиліновий лінолеум, які більш стійкі до вологи. Таке покриття підійде і в тому випадку, якщо ви вирішите зробити ремонт в кухні.

лінолеум для вологих приміщень

Лінолеум підходить для вологих приміщень

– Товщина лінолеуму. Приміщення з високою прохідністю і піддаються великим механічним навантаженням, тому мають потребу в товстому лінолеумі із захисним шаром більше 2,5 мм. Якщо на підлозі приміщення є дефекти – поглиблення або тріщини, товщина покриття повинна складати від 3 мм.

протиковзкий лінолеум

Протиковзкий лінолеум підходить для ніг і лап

– Стійкість матеріалу до механічних впливів. Гарне підлогове покриття не повинно рватися, залишати вм’ятин, тріскатися або ламатися.

Сподіваємося, що рекомендації фахівців допоможуть вам зробити вдалу покупку.


Залишити відповідь

Ім’я *
Email *