Як вибрати хорошу праску для дому: корисні поради

Праска – це побутовий прилад, без якого не обійтися у повсякденному житті. Широкий асортимент різних моделей, які відрізняються за вагою, формою і функціональністю, ускладнює вибір і заводить господинь в глухий кут. Перш ніж вибирати прилад, варто розібратися, які критерії і функції відіграють значущу роль і важливі саме вам. Як же правильно вибрати хорошу праску?

Підошва праски

Основним параметром для вибору є підошва праски. Від неї залежить якість прасування, а також вартість товару. Розрізняють кілька видів, кожен з яких має свої переваги і недоліки.

Керамічна (металокерамічна) підошва. Відмінно ковзає по будь-якому матеріалу, не зминає його і не залишає слідів. Кераміка надовго зберігає тепло, поверхня легко очищається від забруднень і не дряпається, але вона досить тендітна. Використовується такий матеріал для виробництва дорогих прасок.

Алюмінієва підошва. Алюміній – хороший теплопровідник, за рахунок чого праска швидко нагрівається і остигає. Праски з такою підошвою легкі і коштують недорого. Але алюмінієва підошва має і ряд недоліків: швидко псується і дряпається, в результаті чого на делікатних тканинах залишаються затяжки. Також алюмінієва поверхня залишає блискучі сліди на одязі з вовни.

Тефлонова підошва. Добре ковзає по тканині під час прасування, не залишає слідів, не прилипає до матеріалу і не пропалює плями. Недолік – легко дряпається і деформується при контакті з металевими аксесуарами на одязі.

Підошва з нержавіючої сталі. Міцна, не піддається деформації і подряпинам, легко чиститься і добре ковзає по тканині. Але праски з такою поверхнею мають досить велику вагу.

Подача пари і парогенератор

Пара допомагає швидше розгладити заломи на одязі і пересушену білизну. Вона подається через отвори в підошві праски і чим їх більше, тим краще виріб відпарюється. Крім того, важливе значення відіграє розташування і розмір отворів. В класичному варіанті на носику і п’яті підошви є дрібні дірочки, а посередині розташовуються більш великі.

Розрізняють праски з горизонтальним і вертикальним відпарюванням. Наявність другого варіанта дає можливість відпарювати верхній одяг, піджаки та інші вироби, які складно погладити звичним способом.

Для регулювання інтенсивності подачі пари багато-які праски оснащені спеціальним перемикачем. Це дозволяє самостійно регулювати викид пари в залежності від того, наскільки зім’ятий виріб, а також від типу оброблюваного матеріалу і його товщини.

Багато-які сучасні моделі йдуть в комплекті з парогенератором. Цей прилад включає ємність для води та нагрівач і з’єднується з праскою за допомогою шланга, через який відбувається подача пари. Таким пристроєм оснащуються професійні праски, які використовуються для прасування великої кількості виробів.

Енергоспоживання і потужність

Зазвичай потужність праски може складати від 200 до 3200 Вт. Чим вище показник, тим швидше нагрівається підошва і йде пароутворення. Для великих сімей краще вибирати потужну техніку з показниками від 2500 Вт. А для квартир з поганою електропроводкою варто віддати перевагу малопотужним виробам до 1500 Вт.

Праски споживають невелику кількість електроенергії, тому їм не присвоюють клас енергоспоживання, але найбільш економічними вважаються прилади з низькою потужністю. Багато пристроїв мають спеціальні режими для економії електроенергії, наприклад, ергономічна подача пари.

Шнур

В середньому довжина шнура становить 0,6-4 м, але кожна господиня повинна вибрати для себе розмір, враховуючи відстань до розетки. Оптимальний варіант – довжина 1,9 – 2,5 м, цієї кількості достатньо для зручного прасування, і при цьому шнур не буде плутатися під ногами.

Віддайте перевагу прасці, в якій шнур має вільне кріплення і може обертатися на 360°. Це запобіжить скрученню і перегинанню проводів.

На сьогоднішній день у продажу є бездротові праски, які підключаються до електромережі через спеціальну підставку з проводом. При контакті з нею прилад нагрівається, а при знятті поступово остигає. Головна перевага таких прасок – відмінна маневреність і відсутність обмежень у русі.

Вага

Сучасні праски мають невелику масу (0,5-10 кг). Цей показник ніяк не відбивається на якості прасування. Вага приладу залежить від типу підошви: з алюмінієвою дуже легкі, зі сталевою – важкі, а середні показники має металокерамічне і керамічне покриття. Велику масу мають праски з парогенератором і вона досягає приблизно 10 кг.

При виборі пристрою за цим критерієм орієнтуйтеся на свої відчуття і комфорт. Наприклад, праска з маленькою вагою дуже маневрена і рука практично не втомлюється під час прасування.

Захист та безпека

Праски нового покоління оснащені датчиками автоматичного відключення, які спрацьовують, якщо прилад протягом певного часу перебуває без руху, але при цьому підключений до електромережі. Так, перебуваючи у вертикальній позиції він відключиться через 10 хвилин, а в горизонтальній – 1. Така функція незамінна, якщо ви страждаєте забудькуватістю і часом не відключаєте прилад від живлення після закінчення прасування.

Додаткові характеристики

Існує ряд інших нюансів, які можуть вплинути на вибір праски для будинку.

Подвійна підошва. Спеціальна насадка фіксується за допомогою затискачів на поверхню і використовується для прасування делікатних тканин, наприклад, шовку. Такий аксесуар виключає потрапляння крапель на виріб і не нагрівається вище допустимої температури.

Розбризкування. Це функція розпилення води на виріб, що дозволяє краще розгладити тканини, для яких не рекомендовано відпарювання.

Ручка праски. Перед покупкою приладу перевірте, чи зручно вам його тримати і чи комфортно буде використовувати прилад.

Захист від накипу. При частій експлуатації на стінках резервуара з водою накопичується накип, який може засмічувати парові канали і погіршувати теплопровідність. Багато прасок додатково оснащені спеціальними фільтрами або мають функцію автоматичного очищення.

Протикраплинна система. Вбереже речі від появи плям і розводів під час прасування.

Виробник. Вибирайте прилади відомих брендів, продукція яких відмінно зарекомендувала себе на ринку.

Вартість. На цей критерій впливає багато факторів: тип підошви, потужність, виробник і додаткові характеристики. Визначте для себе важливі показники і вибирайте модель, що відповідає основним параметрам і вписується в бюджет.

Вибір праски – це складне завдання, адже важливо враховувати велику кількість факторів, щоб придбати прилад, який відповідає всім вимогам. Передусім, прийміть до уваги найбільш значущі параметри – тип підошви, потужність і наявність відпарювання. Пам’ятайте, головне, щоб праска відмінно справлявся зі своєю основною функцією – прасуванням речей.


Залишити відповідь

Ім’я *
Email *